Skip Navigation

Оберіть мову

Інструкції зі встановлення

Встановлення і зняття свічок накалювання

Процедура встановлення стандартних свічок накалювання і свічок накалювання із вбудованим датчиком тиску

Протягом років конструкція автомобілів ускладнювалася, проте заміна свічок накалювання у багатьох випадках — це та задача, з якою можна впоратися самостійно. 

Однак перед початком роботи необхідно переконатися, що ви маєте динамометричний ключ і відповідні свічки накалювання для вашого автомобіля. Champion® пропонує вам повний асортимент найсучасніших стандартних свічок накалювання і свічок накалювання із вбудованим датчиком тиску.

Процедури встановлення будуть відрізнятися для різних свічок накалювання. Нижче описані конкретні процедури встановлення.

  • У розділі 1 описано всі стандартні вбудовані свічки накалювання. Сюди входять стандартні, керамічні свічки накалювання та свічки накалювання для системи миттєвого старту.
  • У розділі 2 описані процедури встановлення свічок накалювання із вбудованим датчиком тиску.

Це допоможе вам зорієнтуватися в інструкціях.

Перед початком роботи ознайомтеся з важливою інформацією: під час заміни свічок накалювання дотримуйтеся значень моментів затягування!

Розділ 1: Інструкції для свічок накалювання (стандартних, керамічних і для системи миттєвого старту)

Зняття старих свічок накалювання

Ви вже відкрили капот і добралися до свічок накалювання. Тепер потрібно визначитися з моментом затягування. Покрокова інструкція щодо зняття свічки:

Спочатку зніміть свічку: знімати і встановлювати свічки накалювання потрібно тільки за допомогою ручного динамометричного ключа.

Що робити, коли досягнуто потрібного моменту затягування?

Ні за яких обставин не можна продовжувати затягування, оскільки можна зламати свічку накалювання. Дійте за інструкцією, що складається з трьох кроків: «Трохи послабити — Розігріти — Відкрутити». 

1. Трохи послабити: налийте багато синтетичного масла на різьбу свічки накалювання й залиште на деякий час, щоб воно подіяло; якщо це можливо — на ніч, але не довше. 

2. Розігріти: запустіть двигун для прогріву або скористайтесь окремим кабелем для подачі струму на свічки накалювання в робочому стані протягом 4–5 хвилин (це можливо тільки для свічок накалювання з робочою напругою 11–12 В). Свічка накалювання розігріється й послабиться. 

3. Відкрутити: повторіть спробу відкрутити її та обережно від’єднайте від голівки блока циліндрів за допомогою відповідного інструмента. (Не перевищуйте максимальне значення послаблюючого моменту. Завжди зупиняйтеся перед досягненням моменту затягування; за необхідності повторіть процедуру розігріву). 

Після зняття старих свічок накалювання завжди очищуйте різьбу, конусне сідло й канал свічки накалювання в голівці блока циліндрів за допомогою відповідних інструментів.

Встановлення нової свічки накалювання 

Момент затягування 

Закручуючи нові свічки накалювання, слід завжди дотримуватися значень моменту затягування, вказаних виробником автомобіля, і використовувати відповідну розгортку.

Примітка.
Також потрібно дотримуватись моменту затягування з’єднувальної гайки для свічок накалювання з різьбовим з’єднанням. Ознайомтеся зі вказівками, зазначеними на упаковці вашої свічки накалювання Champion®.

Зокрема після спікання металу (утворення нашарувань коксу) між стержнем свічки й голівкою блока циліндрів отвір у голівці блока циліндрів часто забивається нагаром або часточками бруду. Ці нашарування коксу можна легко й безпечно прибрати з голівки блока циліндрів з 10-міліметровою різьбою. 

 

Розділ 2: Інструкції для свічок накалювання із вбудованим датчиком тиску

Зняття старих свічок накалювання із вбудованим датчиком тиску

Заміну свічок потрібно проводити обережно, щоб запобігти пошкодженню високочутливого датчика й забезпечити його повну функціональність. 

Увага!
Навіть падіння з висоти 2 см може призвести до пошкодження вбудованого датчика тиску.

Відводьте роз’єм виключно вручну, щоб уникнути ризику пошкодження свічки.

Встановлення і зняття виконувати лише за допомогою відповідного спеціального інструмента. Прикладіть інструмент до свічки накалювання із вбудованим датчиком тиску таким чином, щоб повністю накрити шестигранну голівку свічки; слідкуйте за моментом затягування.

Зніміть захисну кришку тільки після встановлення свічки накалювання. 

Послідовність дій для зняття: 

1. Зніміть кришку двигуна та інші компоненти, які перешкоджають доступу до свічок накалювання.

2. Вручну від’єднайте електричний роз’єм на кожній свічці накалювання. Важливо! Ослаблювати роз’єм необхідно вручну, не використовуючи таких інструментів, як плоскогубці і т. п.

3. Щоб переконатися, що в камери згоряння не потрапили чужорідні тіла, очистіть зону навколо свічки накалювання, з якою будете працювати.

4. Якщо паливну систему було відкрито, також зверніть увагу на чистоту та закрийте кабелі кришкою, якщо це можливо.

5. Важливо використовувати відповідну голівку, щоб відкрутити свічку накалювання із вбудованим датчиком тиску; це дозволить уникнути пошкодження блока роз’єму.

6. Важливо! Накрийте шестигранну голівку свічки повністю. Скористайтесь динамометричним ключем, зважаючи на припустимі значення руйнуючого крутного моменту.

7. Вийміть свічку накалювання.

 

Поради щодо успішного встановлення свічки накалювання
 

8. Перед встановленням покрийте різьбу та вісь нової свічки мастилом для встановлення свічок накалювання, щоб уникнути подальшого спікання.

9. Спочатку очистіть канал свічки накалювання й різьбу в голівці блока циліндрів від масла і продуктів згоряння.  Потім закрутіть свічку накалювання вручну. Важливо! Переконайтеся, що в камеру згоряння не потрапив бруд.                                                                                                                                                        

10. Потім закрутіть свічку динамометричним ключем (дотримуючись моменту затягування при встановленні) з відповідною голівкою. Важливо! Накрийте шестигранну голівку свічки накалювання із вбудованим датчиком тиску повністю. Тепер (не раніше) зніміть захисну кришку свічки, щоб уникнути пошкодження роз’єму й відповідного роз’єму.

11. Вставте джгут проводів в гніздо свічки накалювання із вбудованим датчиком тиску і натисніть до клацання.

12. Встановіть на місце кришку двигуна та всі інші запчастини, зняті раніше.

13. Наприкінці перевірте пам’ять блока керування двигуном на наявність записів кодів помилок і видаліть їх.

 

Інформація, що міститься в цій статті, призначена виключно для інформаційних цілей, тому її не можна використовувати замість професійної консультації від сертифікованого механіка. Якщо у вас є конкретні питання або зауваження, що стосуються будь-якої з тем, розглянутих у цьому документі, рекомендуємо вам проконсультуватися з сертифікованим техніком.

Пов’язані історії
Завантаження ...