Select Language

ТЕХНІЧНІ ПОРАДИ

Свічки запалювання всередині/ззовні

Дуже важливо вибрати відповідну свічку запалювання для вашого двигуна. У розділі нижче ви знайдете детальну інформацію, що допоможе вибрати відповідну продукцію для вашого автомобіля і зрозуміти важливість певних технологічних особливостей.

Як працює свічка запалювання?

В бензинових двигунах встановлено свічки запалювання, а в дизельних — свічки накалювання. Це перше, що потрібно знати. Система запалювання бензинових двигунів зовнішня: під час циклу стискання згоряння стисненої суміші палива й повітря запускається електричною іскрою від свічки запалювання. 

Свічка запалювання видає іскру

Вона утворюється між електродами завдяки високій напрузі, що видається котушкою запалювання. Фронт полум’я розповсюджується від іскри й заповнює камеру згоряння, поки суміш не згорить. Вивільнене тепло підвищує температуру, також швидко збільшується тиск у циліндрі, і поршень рухається вниз. Цей рух передається через шатун на колінчастий вал; це рухає автомобіль за допомогою механізмів зчеплення, передач і осей. 

Вимоги до свічок запалювання

Для безперебійної, потужної й екологічної роботи двигуна потрібно, щоб у циліндр надходила ідеально збалансована суміш палива й повітря, а іскра запалювання з високою енергією повинна утворюватися між електродами у точно визначений момент.  Тому свічки запалювання мають відповідати найвищим функціональним вимогам: видавати потужну іскру запалювання протягом усього періоду роботи двигуна на високих обертах або в умовах руху з частими зупинками. Вони мають постійно забезпечувати надійне запалювання, навіть за температури -20 °C. Високотехнологічні свічки запалювання забезпечують згоряння з низьким рівнем викидів і оптимальну ефективність використання палива. Свічки запалювання Champion® розроблені й виготовлені з високоякісних матеріалів, що стабільно відповідають цим екстремальним умовам. 

Загляньмо всередину технології: Що таке свічка запалювання?

КОЖНА СВІЧКА ЗАПАЛЮВАННЯ CHAMPION® СКЛАДАЄТЬСЯ З П’ЯТЬОХ ОСНОВНИХ КОМПОНЕНТІВ 

У сучасних свічках є вбудований резистор для усунення радіочастотних перешкод. 

  1. Вони мають металевий шестигранник з різьбою (виготовлений з екструдованої сталі), що герметизує процес згоряння та дає можливість встановити або зняти свічку. Кожна свічка запалювання має свою теплову характеристику. 
  2. Ізолятор забезпечує розряд напруги запалювання виключно у міжелектродному зазорі свічки і переміщує тепло від процесу згоряння до голівки блока циліндрів (та в охолоджувальну систему). 
  3. Завдяки електроду заземлення й центральному електроду іскра запалюється в камері згоряння. Зазор — це відстань від центрального електрода до електрода заземлення. Між ними повинна пройти іскра запалювання.
  4. Клема з’єднує свічку з системою запалювання. 

Довговічність, яку визначають компоненти

Ефективність і довговічність свічки запалювання визначається характеристиками кожної з її частин. Це факт. Отже, щоб запропонувати вам найширший асортимент свічок запалювання, Champion® використовує різноманітні компоненти. Вони є результатом технологічного розвитку й забезпечують довговічність, яку можуть гарантувати внутрішні якості цих компонентів. Якщо коротко, то різні елементи, з яких складається свічка запалювання, кожен по-своєму, впливають на життєвий цикл і ефективність роботи виробу. Champion® зазначає технічні характеристики й компоненти кожного виробу на упаковці, тому ви маєте всю необхідну інформацію для вибору відповідної вашим потребам свічки запалювання.

Пов’язані історії
loading...