Select Language

Встановлення і зняття гальмівних колодок для дискових гальм

Share

Ви помічали скрегіт гальм, або, можливо, ваш автомобіль тягне в одну сторону, коли ви натискаєте на педаль гальма? Або, можливо, ваші гальма не працюють належним чином? Якщо відповідь «так», існує вірогідність, що ваші гальмівні колодки для дискових гальм необхідно замінити. (Див. схему пошуку несправностей Champion, щоб побачити повний огляд можливих проблем з гальмівними колодками для дискових гальм)

Ваші гальма працюють завдяки гальмівним колодкам, що притискаються до гальмівного диска. Вони викликають тертя та уповільнюють або зупиняють ваш автомобіль. З часом фрикційний матеріал на гальмівній колодці зношується, доки не залишається лише несуча пластина. Окрім появи скреготу, зменшується ефективність гальм, що може загрожувати вашому життю, життю ваших пасажирів та інших учасників дорожнього руху.

Зазвичай гальмівні колодки розраховані для подолання відстані від 30 000 до 60 000 км, залежно від дорожніх умов, якості гальмівних колодок і дисків, а також вашого стилю водіння.

З чого почати

Перед початком слід підготувати інструменти, необхідні для виконання цієї роботи. Вам можуть знадобитися:

Інструменти:

 • акумуляторна дриль;
 • ключ-храповик з набором головок;
 • викрутка 4 в 1;
 • затискні скоби;
 • вінілова трубка;
 • противібраційні затискачі;
 • синій та червоний герметик для різьби;
 • скляний сосуд;
 • металевий дріт;
 • протизадирна змазка на основі нікелю;
 • полірувальні подушечки;
 • домкрат та підставки під домкрат;
 • інструмент для шин із затискною гайкою;
 • монтувальний лом.

Приладдя

 • ганчірки;
 • дротяна щітка;
 • аерозольний очищувач гальм;
 • посібник користувача.

І, звичайно, не забудьте про нові гальмівні колодки для дискових гальм. На ринку представлено широкий вибір різних гальмівних колодок. Загалом якість та термін служби залежать від ціни.

Корисні поради та рекомендації

Полегшіть роботу за допомогою цих корисних порад та рекомендацій:

 • Працюйте одночасно на одній стороні 
  
Гальма можуть бути складними, з пружинами та затискачами, які слід встановити у відповідному положенні. Залишивши одне гальмо без змін, під час роботи над другим гальмом ви завжди будете мати гальмо для порівняння у разі, якщо вам необхідно буде щось перевірити.
 • Замінюйте гальмівні колодки для дискових гальм попарно 
  
Фахівці рекомендують змінювати гальмівні колодки попарно, іншими словами, обидві передні гальмівні колодки або обидві задні гальмівні колодки. Це забезпечить однакове гальмування з обох сторін автомобіля.
 • Шестигранні або зіркоподібні ключі? 
  В деяких гальмівних системах гвинти гальма мають шестигранну або зіркоподібну головку. Перш ніж розпочати, поверніть передні колеса в одну сторону, а потім перевірте болти супорта, використовуючи ліхтарик. Отже, ви зможете побачити, чи потрібно купувати (або брати) спеціальні ключі для виконання роботи.
 • Уникайте витікання гальмівної рідини 
  
Якщо гальмівну рідину було долито після зношування гальмівних колодок, існує вірогідність, що в системі буде занадто багато рідини для нових, більш товстих гальмівних колодок, що може спричинити витікання. Ви можете злити гальмівну рідину з резервуара за допомогою вакуумного насоса або кухонної спринцівки. Або помістіть під головний циліндр декілька ганчірок, які будуть вбирати дрібні розливи.

Демонтаж гальма

 1. Зніміть колеса 
  
На рівній поверхні послабте гайки, не знімаючи їх, і підніміть автомобіль. Розмістіть підставки під домкрат під міцною частиною рами автомобіля. Перевірте посібник користувача, якщо ви сумніваєтеся, як найкраще розташувати підставки під домкрат. Коли автомобіль буде надійно спиратися на підставки під домкрат, завершіть відкручування гайок і зніміть колесо з автомобіля. 
  Для безпеки покладіть дерев’яні бруси за задні колеса вашого автомобіля та перемістить зняті колеса за підставки під домкрат.
 2. Відкрутить болти та зніміть супорт 
  
Ослабте болти супорта та штуцер прокачування гальмівного супорта. Обережно встановіть заново штуцер прокачування гальмівного супорта. Зніміть болти супорта та зсуньте супорт з гальмівного диска, щоб встановити його на кронштейн супорта. Будьте обережні, щоб не пошкодити гальмівну магістраль, оскільки замінити пошкоджену гальмівну магістраль складніше.
 3. Зніміть старі гальмівні колодки для дискових гальм 
  
Тепер ви можете побачити старі гальмівні колодки для дискових гальм. Зніміть будь-які затискачі, пружини фіксації гальмівних колодок або прокладки, що усувають скрип, а потім зніміть старі гальмівні колодки легким постукуванням молотка.
 4. Очистіть гальмо 
  
Запобіжіть майбутній корозії та потенційним проблемам, таким як шум при гальмуванні та різке гальмування, очистивши гальмівну систему. Зніміть пил з ковзаючої поверхні супорта за допомогою металевої щітки та спрею для очищення гальма й змастіть поверхню невеликою кількістю мастила для гальмівної системи. Переконайтеся, що мастило для гальмівної системи не контактує з гальмівним диском або новими гальмівними колодками, оскільки це знизить ефективність ваших гальм.
  Очистіть болти супорта за допомогою аерозольного очищувача гальм і перевірте наявність корозії. При необхідності замініть. Потім зніміть всю іржу та сміття з маточини колеса за допомогою м’якої абразивної полірувальної подушечки. Нарешті, використайте аерозольний очищувач гальм для очищення гальмівного диска, щоб видалити будь-яку іржу.

Заміна гальмівних колодок для дискових гальм

 1. Втягніть поршні
  
Після зняття старих гальмівних колодок можна побачити поршні. Вдавіть їх в супорт. Якщо у вашого гальма два поршні, їх потрібно вдавити одночасно.
 2. Слідкуйте за витоком гальмівної рідини
  
Втягування поршнів може призвести до витоку гальмівної рідини назад у резервуар головного циліндра. Перевірте резервуар після закінчення роботи з першим колесом. Якщо на вашу думку резервуар переповнений, видаліть деяку частину рідини.
 3. Вставте нові гальмівні колодки
  
Прикріпіть нові гальмівні колодки так само, як старі. Це означає відповідність будь-яких виїмок на гальмівних колодках і використання необхідних пружин і затискачів. Якщо ви не впевнені, що потрібно зробити, звіртеся з іншим колесом.

 

Монтаж гальма

 1. Замініть вузол гальмівного супорта 
  
Коли нові гальмівні колодки знаходяться у правильному положенні, встановіть супорт на місце. Можливо, доведеться трохи підштовхнути супорт, щоб встановити його на нові більш товсті гальмівні колодки. Після встановлення на місце знову вставте болти та затягніть їх. Якщо у вас є датчик гальма, підключіть його знову.
 2. Повторіть цю процедуру з іншим колесом 
  
Після завершення роботи з першим колесом вам потрібно розпочати роботу з колесом, що знаходиться з іншого боку. Досі це колесо використовувалося для порівняння, тому спочатку перевірте, що все виконано вірно на першому колесі, перш ніж розбирати друге колесо.
 3. Закріпіть колесо  
  
Замініть колесо та затягніть гайки (вручну). Потім опустіть автомобіль, доки колесо не торкнеться землі. Використовуйте динамометричний ключ, щоб затягнути гайки за схемою «зірка». Перевірте у посібнику користувача крутний момент для вашої марки та моделі.
 4. Перевірте гальма 
 5. Натисніть педаль гальма кілька разів, щоб відновити тиск на гальмах. Коли ви відчуєте тиск, рухайтеся вперед повільно й обережно випробуйте гальма. Перевірте свої гальма, повільно рухаючись як уперед, так і назад. Після цього можна використовувати автомобіль. Намагайтеся уникати сильного гальмування протягом перших 20–30 км. Якщо ви чуєте скрип або скрегіт, спробуйте ще раз оглянути гальма, щоб упевнитися, що все знаходиться на місці.

 6. Виконайте притирання гальм
 7. Пам’ятайте, що ваші гальма повинні притертися. Тому не натискайте на них надто сильно протягом перших 200 км пробігу.

Хочете побачити, як встановлюється гальмівна колодка? Подивиться це корисне відео від Champion.

 

 

Інформація, що міститься в цій статті, призначена виключно для ознайомлювальних цілей, тому її не можна використовувати замість професійної консультації від сертифікованого техніка або механіка. Якщо у вас є конкретні питання або зауваження, що стосуються будь-якої з тем, розглянутих у цьому документі, рекомендуємо вам проконсультуватися з сертифікованим техніком або механіком. За жодних обставин ми не несемо відповідальності за будь-які втрати або пошкодження, пов’язані з вашим власним інтерпретуванням даних статті.

Share

Експерт-механік Champion Джон покаже вам, як змінити гальмівну колодку на прикладі BMW 320 I (E36) 1994 року.


Пов’язані статті

Встановлення і зняття гальмівних дисків

Детальніше