Select Language

ІНСТРУКЦІЇ ЗІ ВСТАНОВЛЕННЯ

ВСТАНОВЛЕННЯ І ЗНЯТТЯ СВІЧОК ЗАПАЛЮВАННЯ

Ви не знаєте, скільки свічок запалювання треба замінити? Ваш двигун не заводиться швидко й надійно? Цей розділ безперечно для вас.

Розділ 1: Проблеми під час запуску двигуна? Визначте, в чому проблема

Ваш автомобіль довго не заводиться? З-під капоту видно дим і відчувається неприємний запах? На жаль, є декілька пояснень ситуації, з якою ви зіткнулися. Ознайомтеся з інформацією нижче та скористайтеся нашими варіантами рішень, щоб визначити причини своєї проблеми. 

Двигун запущено — як зняти та встановити свічки запалювання

Не секрет, що конструкція автомобілів стає все складнішою. Комп’ютери управляють всім — від антиблокувальної гальмівної системи до круїз-контролю. Це дає відчуття того, що потрібно мати університетський диплом, щоб хоча б відкрити капот. 

Однак і механіки-любителі все ще можуть виконувати деякі види ремонту у своїх гаражах. Заміна свічок запалювання в автомобілі — це те завдання, яке ви можете виконати самостійно. Однак не забувайте про те, що вам знадобляться відповідні інструменти, рекомендовані виробником (знімайте і встановлюйте свічки запалювання лише за допомогою динамометричного ключа), та уважно прочитайте розділ нижче. 

Перед початком роботи необхідно переконатися, що ви маєте відповідні свічки запалювання для вашого автомобіля. Champion® пропонує вам повний асортимент, від найсучасніших іридієвих до мідних свічок запалювання.

Champion® пропонує свічки запалювання для будь-яких випадків. 

Іридієві свічки запалювання Champion® на відміну від усіх інших типів свічок мають максимальний термін експлуатації.  

Свічки запалювання Double Platinum від Champion® — це свічки з платиною як на центральному, так і на заземлюючому електродах. 

Платинові свічки запалювання Champion® — це ідеальний вибір для вдосконалення автомобілів, обладнаних нікелевими/мідними свічками. 

Свічки запалювання з мідним осердям Champion® забезпечують надійну роботу і довговічність. 

Після вибору відповідних свічок запалювання час братись до роботи!

Покрокові інструкції

Зняття старих свічок запалювання

Крок 1 

Знайдіть свічку запалювання (у деяких моделях свічки запалювання можуть бути приховані під верхнім впускним колектором, котушкою запалювання або її кришкою); знайдіть провід, під’єднаний до свічки запалювання або котушки запалювання. Потягніть за ковпачок проводу — роз’єм на кінці проводу, або від’єднайте з’єднувальний затискач на котушці. Переконайтеся, що не тягнете сам провід, оскільки це спричинить ризик пошкодження самого проводу або з’єднувального затискача. Переконайтеся, що у вас є спеціальні інструменти для зняття котушки.

Крок 2 

Після зняття проводу або котушки вийміть свічку запалювання за допомогою динамометричного ключа з голівкою для свічки запалювання. Встановіть голівку на свічку запалювання і поверніть її проти годинникової стрілки. Свічка запалювання легко відкрутиться.  Якщо виникнуть проблеми, і свічку запалювання буде важко відкрутити, зупиніться, щоб не поламати її.  Ви можете нанести трохи просочувального масла, щоб ослабити її. 

Крок 3 

Огляньте стару свічку; вона має бути трохи брудною на кінці. Якщо вона масна або біла, це може вказувати на інші проблеми, які потрібно виявити, звернувшись за допомогою до професійного механіка. Відкладіть стару свічку запалювання.  

Крок 4 

Перевірте різьбу у двигуні. Якщо вона брудна, очистіть її за допомогою спеціального інструмента. 

Встановлення нових свічок запалювання 

Крок 1 

Якщо це необхідно, відрегулюйте зазор на новій свічці запалювання перед установкою. Раніше, щоб переконатися, що зазор на свічках запалювання правильного розміру, доводилося використовувати спеціальний інструмент. Тепер свічки запалювання Champion® постачаються вже з зазорами, і зазвичай в цьому кроці вже немає потреби. Потрібно переконатися в тому, що встановлено правильний зазор; зверніться до посібника користувача, щоб знайти інформацію про величину зазору свічки запалювання, та скористайтесь щупом або набором пластинок для вимірювання зазорів. 

Крок 2 

Встановіть нову свічку запалювання вручну; поверніть її за годинниковою стрілкою, зробивши не менше двох повних обертів. Після того як вставите свічку запалювання, за допомогою динамометричного ключа з насадкою й голівкою для свічки запалювання закрутіть свічку, повертаючи її за годинниковою стрілкою. Шайба свічки має бути притиснута до посадочної поверхні.  

Обережно! Не затягуйте свічку надмірно, бо можна зірвати різьбу на голівці двигуна. У такому разі ремонт буде дорого коштувати. Слід використовувати динамометричний ключ, щоб затягнути свічку з правильним моментом відповідно до специфікацій (посібник з сервісного обслуговування або ремонту оригінальних комплектуючих). 

Крок 3 

Замініть ковпачок проводу свічки запалювання або котушку запалювання і з’єднувальний затискач. Важливо! Ви маєте почути клацання пластикового ковпачка, коли він стане на місце. Зверніть увагу, що, можливо, гумовий ковпачок потрібно буде покрити зсередини діелектричним мастилом, щоб наступного разу він легко знімався. 

Крок 4 

Повторіть процес зняття і встановлення для кожної свічки запалювання. Це все! Ви вдихнули нове життя у ваш автомобіль, встановивши комплект нових свічок запалювання. Якщо на будь-якому етапі ви зіткнетеся з проблемами, або у вас виникнуть запитання, проконсультуйтеся зі своїм механіком. 

Інформація, що міститься в цій статті, призначена виключно для інформаційних цілей, тому її не можна використовувати замість професійної консультації від сертифікованого механіка. Якщо у вас є конкретні питання або зауваження, що стосуються будь-якої з тем, розглянутих у цьому документі, рекомендуємо вам проконсультуватися з сертифікованим техніком.

УВАГА!

  • Перед початком роботи переконайтеся, що двигун автомобіля холодний. Свічки запалювання нагріваються дуже сильно, тому знімайте їх тільки тоді, коли двигун холодний на дотик. Двигун охолоджується за кілька годин. 
  • Подивіться посібник користувача автомобіля, де вказано місцезнаходження свічок запалювання у відсіку двигуна. 
  • Переконайтеся, що ви маєте відповідні свічки запалювання Champion® для вашого автомобіля. Зверніться до посібника користувача або каталогу в магазині автозапчастин, щоб отримати потрібний номер деталі. 
  • Замінюйте свічки запалювання по одній — вони запалюються у певному порядку, і підключення проводу до невідповідної йому свічки може спричинити поломку двигуна.  Якщо ви хочете зняти всі свічки запалювання одночасно, промаркуйте кожен провід за допомогою маркера або ізоляційної стрічки. 
  • Перед початком роботи очистіть зону свічки запалювання за допомогою стиснутого повітря, що перешкоджає потраплянню бруду в зону циліндрів. Потрапляння бруду в циліндр може спричинити значні пошкодження. 

ЧАС ВСТАНОВЛЕННЯ

  • 60 хвилин для чотирициліндрового двигуна. Однак цей час може змінюватися в залежності від того, наскільки легко дістатися до свічок запалювання у вашому автомобілі.

НЕОБХІДНІ ІНСТРУМЕНТИ

  • Динамометричний ключ
  • Насадка для динамометричного ключа
  • Ключ для свічки запалювання
loading...

Пов’язані деталі

Champion пропонує широкий вибір продуктів для будь-яких потреб вашого автомобіля.
 Перегляньте їх!